Výrobky z otěruvzdorných ocelí se využívají v těžebním průmyslu, dopravě a zpracování nerostných surovin. Při těchto činnostech dochází mimo statického a dynamického namáhání materiálu též k třecí a rázové abrazi, kdy jsou používané nástroje vystaveny zvýšenému riziku poškození a opotřebení. Charakteristickými vlastnostmi otěruvzdorných ocelí, mimo vysokých hodnot tvrdosti, jsou i relativně dobrá dílenská obrobitelnost a dobrá svařitelnost. Pro zařízení pracující ve zmíněných oblastech, ale i pro užití v dalších náročných oblastech nabízíme dodávky plechů následujících jakostí.

OcelTvrdost oceli
  400 HB 500 HB
Ocele kalené do vody DILLIDUR 400
QUARD 400
ROC 400
HARDOX 400
DILLIDUR 500
Ocele kalené do oleje CRESUABRO 4800 CRESUABRO 8000

typy výrobků: tabule
povrch: přírodní
tloušťka: 4 -20 mm
tolerance: EN 10029 / 10051

Standardní formátyDalší nabízené formáty
1000 x 2000 (mm)
1500 X 3000 (mm)
2000 x 6000 (mm) (CRESUABRO)
1500 x 6000 (mm)
2000 x 6000 (mm)
2500 x 8000 (mm)
  Další formáty lze zajistit dle specifikace zákazníka.

DILLIDUR

Ocele DILLIDUR jsou vodou kalené, otěruvzdorné ocele. Používají se zejména v oblastech velkého opotřebení materiálu. Ocele jsou dobře obrobitelné a obzvlášť dobře svařitelné. Využívají pro abnormálně zatížené části např. bagrů, zemních strojů, koreb aut atd.

QUARD 400

Ocel Quard je vodou zušlechtěný otěruvzdorný materiál s vysokou tvrdostí, který lze velmi dobře obrábět a svařovat. Díky těmto vlastnostem je vhodný pro využití v těžebním, důlním a cementářském průmyslu, v oblastech drcení, lisování, i pro výrobu lžící nakladačů, bagrů, koreb nákladních aut.

ROC 400

Otěruvzdorná ocel s vysokou tvrdostí, dobrou obrobitelností a díky nízkému obsahu uhlíku i svařitelností. Uplatňuje se při výrobě lžící nakladačů, bagrů, koreb nákladních aut, drtičů a mlýnů.

HARDOX

Materiál Hardox kombinuje vlastnosti otěruvzdorných i konstrukčních ocelí současně. Vyznačuje se vysokou odolností, houževnatostí a tvrdostí, je také dobře svařitelný. Ocelové plechy z tohoto materiálu se využívají pro výrobu koreb nákladních aut i pro výrobu součástí strojů, které budou používany na velmi tvrdé horniny a minerály.

CRESUABRO

Ocele CRESUABRO 4800 A 5000 jsou termomechanicky válcované, nebo kalené do oleje s tzv. „TRIP“ efektem. Předností této oceli je zvýšená odolnost proti opotřebení v porovnání s klasicky vodou kalenou ocelí tvrdosti 400HB, resp. 500HB. Oceli CREUSABRO se dále vyznačují lepší schopností zpracování, v důsledku toho nabízí optimální kombinaci mimořádné otěruvzdornosti a běžné přijatelné zpracovatelnosti. Oblasti použití ocelí CREUSABRO jsou zejména doly, lomy, cementářský průmysl, veřejné komunikace a stavby.

Zašlete nám nezávaznou poptávku

* Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle Ochrany soukromí